Služba prověřování původu vozidel PROVIN je založena na výměně dat o vozidlech v síti smluvních partnerů mezinárodního informačního Systému OCIS. Cílem Systému OCIS je nalézat odcizená vozidla a navracet je původním majitelům

  • Systém neumožňuje výměnu osobních údajů, týká se pouze vozidla a základní dotaz se provádí prostřednictvím VIN vozidla.
  • Cebia prověřuje vozidla v těchto zemích: USA, Kanada, SRN, Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Dánsko, Finsko, Maďarsko, Nizozemsko, Portugalsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Slovensko, Polsko, Ukrajina, Bělorusko.
  • Výsledkem prověření původu vozidla službou PROVIN je vydání originálního OSVĚDČENÍ o prověření původu vozidla v Systému OCIS.
  • V případě zjištění závadového vozidla, resp. skutečností, které by mohly ukazovat na možnost spáchání trestného činu, je Cebia podle platných zákonů ČR povinna informovat Policii ČR.
  • Jestliže Vám někdo předkládá např. při prodeji vozidla OSVĚDČENÍ o provedení prověření původu vozidla v Cebia, doporučujeme vždy si bezplatně ověřit jeho pravost  (24 h denně / 7 dní v týdnu). Naše společnost bohužel každý měsíc zachytí v ČR průměrně 40-50 ks padělaných OSVĚDČENÍ.

Auto V-S je autorizovaným pracovištěm společnosti CEBIA a provádí tyto úkony:

SBZ OCIS- značení oken kódem SBZ se současnou registrací údajů o vozidle do Systému OCIS

EUROVIN OCIS - značení oken kódem EUROVIN se současnou registrací údajů o vozidle do Systému OCIS

VINFOTO - fotodokumentace a klasifikace stop poškození motorových vozidel